بازدید جناب آقای دکتر حسینی مدیر عامل صنایع شیر ایران از شرکت کشت و صنعت و دامپروری پگاه سلماس

روز یکشنبه مورخ 4 شهریور ماه 97 دکتر حسیینی و همراهان از مجتمع کشت و صنعت پگاه سلماس بازدید نمود و در جلسه اداری شهرستان سلماس حضور یافت.
مهندس اخلاقی مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری پگاه سلماس ضمن خوش آمدگویی ، گزارش مبسوطی از وضعیت پروژه ارائه نمود و اظهار امیدواری کرد در سال پیش روپروژه پیشرفت چشمگیری داشته باشد. همچنین اخلاقی افزود این مجتمع به لحاظ نو پا بودن و طراحی آن با آخرین سیستم های نوین دامپروری و کیفیت عالی تولید یکی از بهترین واحدهای کشت و صنعت و دامپروری بشمار می رود که علاوه بر امر تولید در اشتغالزایی و نیز اصلاح نژاد دام های منطقه نقش بسزایی را ایفا نموده است. و همچنین با بهره برداری این طرح این شرکت توانسته بخش اعظمی از مواد اولیه شیر خام صنعتی کارخانجات شیر پاستوریزه پگاه را تامین نماید.

در ادامه اصغری فرماندار شهرستان سلماس آمادگی مجموع فرمانداری و سایر دستگاههای اجرائی در حمایت از پروژه را اعلام نمود.
در ادامه جلسه دکتر حسینی در راستای سیاست های کلان وراهبردی دولت خدمتگزار و فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت برداشتن گام های بلند و تاثیر گذار در زمینه اقتصاد مقاومتی، اشتغالزایی، خودباور ملی، رونق اقتصادی ، تاثیرات مثبت در اقتصاد ملی، سلامت و بهداشت عمومی ، شرکت صنایع شیر ایران اقدام به تاسیس شرکت کشت و صنعت و دامپروری پگاه در شهرستان سلماس نموده است. دکتر حسینی افزود با وجود تحریم های ناعادلانه همچنان شرکت پگاه با قوت بیش از پیش به راه خود ادامه می دهد و این تحریم ها نه تنها خللی در تولید منجر نشده است بلکه فرصتی شده است که بتوانیم از تویدات داخلی استفاده نموده و با سربلندی اعلام کنیم ما می توانیم و انجام دادیم و همچنین اشاره نمود در زمینه صادرات نیز مجموع صنایع شیر ایران عملکرد درخشانی را داشته ایم.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری پگاه سلماس:
ظرفیت 2000 راس گاور شیری مولد درسال اواخر سال 95 در فاز یک با اعتباری معادل 460 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 21.6 هکتار باتولید شیر روزانه 80 تن به بهره برداری رسید.


 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − نه =